” Campionii Romaniei in scoala, liceu si universitate au ajuns si la Sig”

Noul program lansat de Ministerul Tineretului si Sportului pare a fi un adevarat succces. De aceasta data cei de DJST Salaj l-au avut invitat pe Calin Marincas, alaturi de care au vizitat Liceul Tehnologic Sig din comuna Sig.

Acest program a fost prezentat de directorul executiv al Directiei Judetene pentru Tineret, Adrian Farcas, alaturi de un sportiv consacrat al judetului, Calin Marincas.

In urma vizitei Adrian Farcas declara: ” Am vazut la liceu la Sig un campus ultramodern, format din cladirile principale ale scolii, sala de sport, ateliere de lucru pentru clasele profesionale, cantina, 2 internate (pentru elevi si cadre didactice). Multumim conducerii unitatii de invatamant si domnului profesor de educatie fizica, care ne-au facilitat aceasta intalnire cu elevii curiosi de sportul de performanta.”

Posted in Fără categorie.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *