„Săptămâna legumelor şi a fructelor donate”

Școala Profesională Sâg a participat la campania „Săptămâna legumelor şi a fructelor donate” din cadrul Strategiei Naţionale de Acţiune Comunitară (S.N.A.C.), derulată în perioada 21-25 noiembrie 2022. Prin această activitate extracuriculară, elevii au avut prilejul de a dărui cu mult drag și bucurie din roadele toamnei unor bătrâni și copii ce au nevoie de mai mult ajutor din partea comunității. Activitatea a debutat cu formarea echipei de coordonatori şi identificarea posibililor beneficiari. S-a efectuat colectarea fructelor şi a legumelor, si a altor produse neperisabile prin intermediul cadrelor didactice (diriginți și învățători) acestea au fost distribuite în data de 28 noiembrie de către un grup de colindători la Mănăstirea Bic, jud. Sălaj. Responsabil activitate: Prof. Bonțea Ioan Sever; Mulțumim tuturor elevilor, părinților și cadrelor didactice pentru implicare!

Posted in Fără categorie.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *